KONST / Litografier / Färglitografi 15126230
*
nr 1512 6230
Marika Lang
(f. 1961), Sverige
Hamncafé. Signerad, numrerad 65/250. Färglitografi. Bladets mått: 40x55 cm, yttermått inklusive ram: 57x72 cm
Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2022
kl 20:09:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 05:32:05
1
100 kr
19/12 13:14:16
2
150 kr
19/12 20:04:14
1
Vinnande bud
19/12 20:04:25
1
justering av budtak
19/12 20:06:58
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Marika Lang
Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.
Läs mer om Marika Lang
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hamncafé litografi litografier litografiskt blad marika lang svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
*
Marika Lang
Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.
Läs mer om Marika Lang
nr 1512 6230
Marika Lang
(f. 1961), Sverige
Hamncafé. Signerad, numrerad 65/250. Färglitografi. Bladets mått: 40x55 cm, yttermått inklusive ram: 57x72 cm
Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/12 05:32:05 | 1 | 100 kr |
| 19/12 13:14:16 | 2 | 150 kr |
| 19/12 20:04:14 | 1 | Vinnande bud |
| 19/12 20:04:25 | 1 | justering av budtak |
| 19/12 20:06:58 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Marika Lang
Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk mÃ¥lare, grafiker och illustratör.Läs mer om Marika Lang
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hamncafé litografi litografier litografiskt blad marika lang svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32 -
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31



